Celulitida a jak na ní

Letní měsíce patří k těm nejkrásnějším v celém roce. Soustředíme se na odpočinek, dovolenou a relaxaci. Džíny a svetříky vystřídají kraťasy a tílka, u vody pak trávíme čas převážně v plavkách. Pokud však nejste spokojeni se svou postavou, myslíte na tyto chvíle už při novoročním předsevzetí a přejete si zhubnout nebo zformovat svou postavu k obrazu svému. Vypadat dobře i v plavkách a stejně dobře se i cítit. Ke svému vzhledu jsou jistě skeptičtější ženy, a proto se zmíníme o problému, který tíží právě je. Celulitida je jeden z nejčastějších důvodů nespokojenosti s vlastní postavou. Stydlivost a nepříjemný pocit z odhalení stehen nebo zadečku je pak pro ženu skličující.

Proč vzniká celulitida?

Celulitida, jinak také nazývána jako pomerančová kůže, vzniká působením ženských pohlavních hormonů, převážně pak estrogenu. Ten má schopnost zvláčňovat pokožku. Bohužel tím také napomáhá ke snazšímu rozšiřování tukových buněk. To, že se celulitida nevyskytuje u mužů, je způsobeno stavbou podkožního vaziva. Mužské vazivo tvoří propletenou síť, která se při zvětšení tukových buněk rozšiřuje rovnoměrně do stran a zachovává pokožku hladkou. U žen je jeho uspořádání rovnoběžné. To umožňuje rozšiřování tukových buněk směrem vzhůru k pokožce. Tímto se na ní vytváří nevzhledné dolíčky, které nazýváme celulitidou.

Jak zabránit celulitidě?

Celulitida je specifická. Není zapříčiněná špatnou stravou nebo obezitou. Riziko vzniku celulitidy značně zmenšuje pohyb, pravidelný běh nebo chůze. Dále pak wellness procedury, zaměřené na potlačení vzniku celulitidy nebo aplikace anticelulitidních krémů a gelů. Toto jsou však opatření preventivní, která při prvních známkách celulitidy už jen zmírňují nebo zastavují její tvorbu. Pokud už celulitidu na svém těle pozorujete a jste rozhodnutá jí učinit přítrž, nabízí se bezbolestné řešení pomocí radiofrekvenční liposukce. Jedná se o účinnou metodu, která vrátí Vaší pokožce hebkost a Vaší postavě půvabné křivky.